Перемогти рейдерів

Майже перемога в нас чергова. Чому майже? Тому що боротьба зі слідством не завжди дозволяє повністю вирішити проблему. Іноді краще раз і назавжди вирішити питання з причиною. Тобто, якщо в тебе дома трубу на водопостачанні геть з’їла іржа, вона щодня починає протікати у новому місці – можна безкінечно її лагодити. Накладати бандаж, щось перемотувати ганчірками, замазувати герметиком. Щодня. І це тимчасово буде вирішувати проблему. Але колись вона таки рухне, та перетвориться у решето. То може треба відразу трухляву стареньку трубу замінити на нову? І позбутись проблеми?


Маємо – Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт № 3774 щодо удосконалення механізму протидії рейдерству. Там багато справді вдосконалень що до порядку розгляду скарг, повноважень Мінюсту, оскаржень реєстрації та інше. Мабуть, великим підприємствам с гарною юридичною службою стане трохи легше боротися з рейдерами. Або дрібному фермеру Мінюст зможе допомогти, як буде «час та натхнення» на безоплатну добру справу. Але не здається шановним народним обранцям та Кабміну, що ми починаємо безкінечне латання старенької труби? Може, не варто таким складним шляхом боротися з наслідками, а ліквідувати причину?

Як зараз здійснюються рейдерські захоплення, насамперед сільгосппідприємств? Дуже просто. За основу береться неправомірне рішення суду, чи незаконне внесення змін державним реєстратором у відповідні реєстри. Іноді до справи долучають «чорного нотаріуса», але це не дуже часто. Бо від бажання стати нотаріусом до здійснення мрії шлях дуже довгий та важкий. І мало хто з нотарі сов готовий ризикнути усім ради того, щоб ось тут і зараз щось хапнути. Там, як правило, помірковані люди. Не без виключень, звичайно.

Що мені здається логічним рішенням у даному питанні. Якщо суддя буде впевнений у невідворотності досить суворого покарання за протиправне рішення на користь рейдера – чи ризикне він усім заради одного хабара? Якщо ось пухлий конверт з грошима, але без сумніву рішення оскаржать і чекає не дисциплінарне покарання, а мінімум 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Чи варто погоджуватися на сумнівну пропозицію? Якщо реєстратор знає твердо, що покарання неминуче. Що інші структури обов’язково вийдуть на його маніпуляції після скарги і попереду тем мінімум 10 років з конфіскацією – піде він на маніпуляції з реєстрами?

Якщо умовні «титушки» чи якісь приватні армії, які називають себе охоронними кампаніями, але більше нагадують озброєні банди теж будуть реально бачити перспективу без альтернативи? Приїде поліція, всіх «мордой в пол», спротив закінчується кулею, а за участь у збройному захопленні майна – п’ять років автоматично та не відмажуть – хто на такий захват поїде? До речі, що там зі справами про перестрілку двох банд у Броварах по переділу ринку маршрутних перевезень? Усі вже «підсіли» сіли на нари? Бо саме безкарність, як альтернатива невідворотності покарання, є головним добривом для рейдерства та будь якого криміналу чи корупції. Так що будемо робити? Латаємо дірки, чи наведемо лад у самій системі?


Читать далее
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику, не относящиеся к теме поста, направленные на разжигание межнациональной и межрегиональной розни, на возбуждение национальной, расовой вражды, унижение достоинства, а также высказывания об исключительности, превосходстве либо неполноценности пользователей по признаку их отношения к национальной принадлежности или политических взглядов — удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

24 июля, 2021 Суббота
23 июля, 2021 Пятница
21 июля, 2021 Среда
20 июля, 2021 Вторник
19 июля, 2021 Понедельник
12 июля, 2021 Понедельник
9 июля, 2021 Пятница
8 июля, 2021 Четверг
7 июля, 2021 Среда
6 июля, 2021 Вторник
5 июля, 2021 Понедельник
4 июля, 2021 Воскресенье
3 июля, 2021 Суббота
29 июня, 2021 Вторник
24 июня, 2021 Четверг
22 июня, 2021 Вторник
19 июня, 2021 Суббота
17 июня, 2021 Четверг
16 июня, 2021 Среда
15 июня, 2021 Вторник
12 июня, 2021 Суббота
11 июня, 2021 Пятница
10 июня, 2021 Четверг
9 июня, 2021 Среда
8 июня, 2021 Вторник
3 июня, 2021 Четверг
2 июня, 2021 Среда
1 июня, 2021 Вторник
больше новостей