Купуєш зі знижкою? Не годуй окупанта


Часи зараз нелегкі, через різке зниження курсу гривні до долара та євро багато що з того, до чого протягом останніх років ми вже звикли, стало мало в один момент недоступним… Тому не дивно, що серед українців останнім часом набули величезної популярності різноманітні акції та промо-кампанії зі знижками.

Одним з найпопулярніших на цьому тлі став в останні місяці так званий купонний сервіс. Працює він так: на спеціальному Інтернет-сайті людина обирає одну чи кілька з пропозицій, що її цікавлять, на тому ж таки сайті купує купон (який, власне, є ні чим іншим, як правом на отримання знижки), або й отримує цей купон безкоштовно, після чого отримує товар чи послугу з обумовленою знижкою.

Таким чином. купонний сервіс є, по суті, одним із методів Інтернет-маркетингу, до того ж досить агресивного. Чому так? Власне кажучи, тому, що сама методика подачі інформації про товар чи послугу через купонні сервіси передбачає потужний емоційний вплив на споживача, закликає його обов’язково купити рекламований товар чи скористатися промотованою послугою. Гарні картинки, сучасний динамічний дизайн, піднесення переваг при одночасному приховуванні недоліків чи суттєвих обмежень, вип’ячені розміри знижок та повторювана теза про значне заощадження коштів, а також годинник, що відраховує час до закінчення терміну дії пропозиції (купуй зараз, або спізнишся! – цей метод використовується не усіма, але більшістю купонних сервісів) спонукає потенційного клієнта на так звану емоційну купівлю чи імпульсну трансакцію.

Зауважимо, що купонні сервіси – це досить-таки прибутковий бізнес: вкладення в його «розкрутку» мінімальні, вартість же послуг купонних провайдерів є досить-таки високою: від 10 до 30-35% регулярної ціни на послугу. Іншими словами, якщо пансіонат на Черному морі в селищі Залізний Порт пропонує споживачам, що придбали купони, проживання за 60% від регулярної ціни (тобто за 600 грн замість 1000 грн), то пансіонат отримає лише 500 грн, тобто 50%, а 10% дістанеться купонному сервісу, який на отримані 100 грн поніс витрат у розмірі кількох копійок (при налагодженому бізнес-процесі).

Наразі в Україні діє близько 30 таких сервісів. Більшість із них універсальні, тобто продають усе, що користується сяким-таким попитом, деякі спеціалізовані, наприклад. туристичні. У принципі, в такому маркетингу немає нічого поганого – купонні сервіси поширені в усьому світі. Перший купонний Інтернет-агрегатор Groupon.com з’явився у Чикаго, й досить швидко поширився по всьому світові. Проте українцям варто знати, що переважні більшість купонних сервісів. Що діють в Україні, насправді є російськими: в Україні вони не мають повноцінних офісів (лише кол-центри з мінімальним штатом), усі ж питання розвитку бізнесу та співпраці з партнерами вирішуються у Москві.

Так працює нібито американський Groupon – українські споживачі насправді обслуговуються в доменній зоні groupon.ru. Інші ж популярні серед українських споживачів сервіси, такі, як Pokupon чи «Купи скидку», навіть не намагаються маскуватися під західні. Годі й казати. Що в таких сервісах використовується виключно російська мова, їхнім клієнтам через програмні збої час від часу приходять пропозиції з Москви (або ж з українських міст, проте оцінені в рублях тощо). Доходить до відвертого маразму: у категорії «Отдых и путешествия» знижковий агрегатор kuponator.ru, який в Україні об’єднує 27 купонних сервісів, щодня пропонує відвідувачам сайту «Отдых в России». Якщо перейти саме за цим посиланням, виявиться, що в цьому розділі пропонується проживання в готелях, санаторіях, пансіонатах… Карпат. Закарпаття, Волині, або ж Одеси! Цікаво, чи давно ці регіони стали Росією?

Отже, користуючись послугами таких купонних сайтів, українські користувачі насправді фінансують російські компанії. Тобто бізнес держави-агресора, що веде проти України справжню війну.

Утім, заради справедливості, зауважимо, що існують й суто українські купонні сервіси, ніяк не пов’язані з Росією. Їх не так вже й багато, проте вони є: наприклад. спеціалізований туристичний сервіс youtour.com.ua, універсальний портал знижок superskidki.com ua та ще півдесятка до них подібних. Можливо. Їхній дизайн чи асортимент де в чому поступається московським.

Проте, на наш погляд, купівля послуги черег який-небудь «Купи скидку» відрізняється від придбання виготовленого у Росії «Снікерса» чи прального порошку лише тим, що в купонного сервісу значно більша норма прибутку. Отже, у такий спосіб за українські гроші російські окупанти чи їхні «новороські» приспішники прибдають значно більше зброї та боєприпасів, за допомогою яких вбиватимуть українців. І навпаки: підтримуючи українські купонні сервіси, наші громадяни підтримують власну державу, а відтак і збільшують її обороноздатність. Висновки кожен може зробити сам…

Семен Птахів


Читать далее
Внимание! Комментарии содержащие оскорбления, нецензурную лексику, не относящиеся к теме поста, направленные на разжигание межнациональной и межрегиональной розни, на возбуждение национальной, расовой вражды, унижение достоинства, а также высказывания об исключительности, превосходстве либо неполноценности пользователей по признаку их отношения к национальной принадлежности или политических взглядов — удаляются одновременно с блокировкой автора. Спасибо за понимание!

18 Января, 2019 Пятница
17 Января, 2019 Четверг
16 Января, 2019 Среда
15 Января, 2019 Вторник
19 Декабря, 2018 Среда
13 Декабря, 2018 Четверг
12 Декабря, 2018 Среда
11 Декабря, 2018 Вторник
7 Декабря, 2018 Пятница
29 Ноября, 2018 Четверг
27 Ноября, 2018 Вторник
26 Ноября, 2018 Понедельник
22 Ноября, 2018 Четверг
16 Ноября, 2018 Пятница
15 Ноября, 2018 Четверг
14 Ноября, 2018 Среда
13 Ноября, 2018 Вторник
11 Ноября, 2018 Воскресенье
9 Ноября, 2018 Пятница
8 Ноября, 2018 Четверг
7 Ноября, 2018 Среда
6 Ноября, 2018 Вторник
31 Октября, 2018 Среда
25 Октября, 2018 Четверг
24 Октября, 2018 Среда
больше новостей